Wyskakujące okna

January 15, 2017 bez kategorii

Wszystkich zapewne wkurwiają wyskakujące okna.

Szczególnie gdy chodzimy po ulubionej stronie z "filmami przyrodniczymi" okien tych potrafi wyskoczyć multum, a bywa i tak, że adblock sobie z tym nie radzi.

Na szczęście jest prosty sposób na wyskakujące okna, który nie wymaga instalacji niczego, wystarczy tylko odpowiednio skonfigurować przeglądarkę.

Firefox:

1) Wklepujemy w pasek adresu

about:config

2) Zatwierdzamy ostrzeżenie

3) W wyszukiwarce wklepujemy

dom.popup_allowed_events

4) Klikamy dwa razy na właściwość i kasujemy zawartość tego ustawienia.

5) Tada! Żadne wyskakujące okna już nam nie zagrożą.

Gdy będziemy chcieli z jakiegoś powodu przywrócić domyślne ustawienie, lub gdy dostaniemy diagnozę ciężkiej schizofrenii, należy kliknąć prawym klawiszem na tą właściwość i kliknąć "resetuj".

Sposób ten działa na okna, które wyświetlane są metodą window.open(). Na wyskakujące modale, i inne pierdoły zasłaniające treść jeszcze nie mam sposobu, ale może niebawem coś wymyślę.

Nawet mam już pomysł - można by napisać skrypt, który na bieżąco sprawdza, czy jakiś element ma position:fixed i jego pole powierzchni zajmuje - powiedzmy co najmniej 20% okna przeglądarki.

Chrome:

Wg oficjalnej strony Chrome Help, konfiguracja blokowania pop-upów w chromie to łatwizna. Jednakże szybki test potwierdza, że równie skuteczna jest modlitwa. Na codzień nie korzystam z chrome, więc na razie sobie odpuszczę dalsze poszukiwania.